• ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

9 Μαρτίου 2024 από

Με αποκριάτικη διάθεση  γιορτάσαμε  το έθιμο της Τσικνοπέμπτης στο σχολείο μας. Για άλλη μια χρονιά ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έδωσε σε μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς την ευκαιρία για κέφι, μουσική, χορό και φυσικά για το πατροπαράδοτο τσίκνισμα! Από νωρίς το πρωί οι ακούραστοι γονείς του συλλόγου έστησαν τις ψησταριές στο προαύλιο του σχολείου και   σε γιορτινό κλίμα πρόσφεραν σε κάθε παιδί νοστιμότατα σουβλάκια και χυμό. Τα παιδιά ντυμένα αποκριάτικα χόρεψαν, τραγούδησαν, γλέντησαν, έπαιξαν και διασκέδασαν στην αυλή του σχολείου μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους. Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων που και φέτος μας έδωσε την ευκαιρία να ξεφαντώσουμε και  να γίνουμε όλοι μαζί μια μεγάλη, χαρούμενη αγκαλιά!

Καλές Απόκριες!